top of page

 MADONA

13.05.

SMECERES SILS 

JELGAVA 

01.07.

 LIELUPES PROMENĀDE

dienvidkurzemes-novada-gerbona-mets-1-removebg-preview (1).png
Coat_of_arms_of_Ogre.svg.png

 GROBIŅA 

 22.07.

 GROBIŅAS PILSDRUPAS 

ŠMERLIS

29.07.

ŠMERĻA MEŽS 

(Labdarības pārgājiens)

OGRE

TIKS PRECIZĒTS

(ZIEMAS POSMS)

DOBELE

16.09.

POKAIŅU MEŽS

ĒBELMUIŽA

24.09.

ĒBELMUIŽAS PARKA APKAIME

(Labdarības pārgājiens)

neredzigo-savieniba-logo_1-500x500-removebg-preview (1).png

 EJAM VISI! GROBIŅĀ 22.07.2023 
 "Grobiņas pilsdrupas" 

Pasākuma programma

10:30 - 11:30 Reģistrācija un došanās trasē 18 - 20 km dalībniekiem

12:00 – 13:00 Reģistrācija un došanās trasē 11 - 13 km dalībniekiem

13:30 - 14:30 Reģistrācija un došanās trasē 6 - 8 km dalībniekiem

15:00 Tiešsaites loterija mūsu Facebook kontā Sporto Latvija

16:30 Finišs visiem dalībniekiem

grobinas-pilsdrupas_2020_3_kv-800x450 (1).jpg
dienvidkurzemes-novada-gerbona-mets-1-removebg-preview (1).png

 #MANAGROBIŅA

 KO REDZĒT DIENVIDKURZEMES NOVADĀ?

 GROBIŅAS VIDUSLAIKU PILS  

  • Grobiņas viduslaiku pils būvniecība saistāma ar 13.gs. vidu, kad Grobiņas pils kā hus to Grobin pirmo reizi minēta vēstures avotos. Domājams, ka tā bijusi no koka, jo 1263.gadā tā nodedzināta. 1328.gadā pils uzcelta no jauna. Tā atrodas blakus Grobiņas pilskalnam - Kurzemē bijis raksturīgi pilis celt seno kuršu pilskalnu tiešā tuvumā. Pils gadsimtu garumā bijusi nozīmīgs militārs nocietinājums līdz zaudējusi savu militāro nozīmi 1795. un 1812.gada karadarbības rezultātā. Savā dzīves gaitā pils vairākkārt remontēta un modernizēta. Līdz mūsdienām saglabājušies viduslaiku mūri, 17.gs. veidotie nocietinājumu bastioni un aizsarggrāvji, kā arī stāvinātās nogāzes.

Grobiņas pilsdrupas Dienvidkurzemes novads  (2).jpg

 ĀLANDES UPES PASTAIGU TAKA 

  • Taka vijas cauri Grobiņai līdzās Ālandes upes līkločiem 3 km garumā. Līdzās pastaigu takai neapturami kā laiks plūst Ālandes upe un leģendām apvīti nostāsti, kuri šeit ir zemē, akmenī un vārdos iekalti. Visas pastaigu takas garumā iespējams iepazīt šos stāstus ar informatīvu stendu un atraktīvu elementu palīdzību.

 PROMENĀDE "SENAIS JŪRPILS KRASTS" 

  • Grobiņas pilsētas promenāde atrodas pašu grobiņnieku, pilsētas viesu iecienītā Grobiņas pilskalna apkārtnē, iekļaujot ūdenskrātuvi, kurā iespējams makšķerēt, doties izbraucienos ar laivu, kā arī vienkārši labi pavadīt brīvo laiku, baudīt dabas pārvērtības gadalaikos un atpūsties pēc pastaigas pa pilsētu. Promenādē ir uzstādītas plāksnes ar citātiem no Zentas Mauriņas un Raiņa darbiem, kuri pastaigu padara vēl interesantāku. Grobiņas promenāde ietver 10 skatu vietas ar soliņiem. No skatu vietām paveras skaista ainava uz Grobiņas pilskalnu, ūdenskrātuvi un viduslaiku pilsdrupām.

Ālandes upes taka Dienvidkurzemes novads  (2).jpg
Grobiņas promināde Dienvidkurzemes novads  (2).jpg

 AKMENS STĀSTI 

  • Akmens - tie sevī slēpj vēstures elpu, apslēptu enerģiju, senču pēdas. Lieli un mazliet biedējoši, bet tai pat laikā vientuļi un bez gala gudri. Grobiņas apkārtnes trīs stūrakmeņi – Kapsēdes dižakmens, Rudais akmens un Odziņu bedrīšakmens. Populārajā pastaigu vietā Paula ielā izveidots interaktīvs vides objekts "Akmens stāsti", kur ik viens interesents var baudīt akmens gaismas spēli un noklausīties aizraujošu stāstu par Grobiņas apkārtnes kulta akmeņiem. 

Akmens stāsti Dienvidkurzemes novads.jpg

 NENOVĒRTĒTO LIETU MUZEJS 

  • Vai zināt, ar ko atkritumu izgāztuve atšķiras no atkrituma poligona?Ar to, ka poligonā ne tikai šķiro un noglabā atkritumus, bet arī rūpējas par vides aizsardzību, kā arī izglīto iedzīvotājus, lai mēs ik gadu saražotu pēc iespējas mazāk atkritumus. Izmanto lielisku iespēju un dodies izglītojošā ekskursijā, kurā ikviens, īpaši skolēnu grupas, iepazīstas un apgūt jaunas zināšanas par vides aizsardzību un atbildīgu dzīvesveidu, akcentējot tieši atkritumu apsaimniekošanas problēmas un risinājumus. Kā arī iespēja apmeklēt “Nenovērtēto lietu muzeju”, kurā apskatāmi senatnīgi mājsaimniecības priekšmeti, savdabīgas un vērtīgas lietas, kas atrastas atkritumu grēdās.

  • Pieteikšanās ekskursijām pa tālruni 26446698.

nenovērtēto lietu muzejs Dienvidkurzemes novads  (1).jpg

 ZENTAS MAURIŅAS PIEMIŅAS ISTABA 

  • Laikā no 1898.gada līdz 1921. gadam šeit dzīvojusi Zenta Mauriņa (1897-1978), rakstniece un literatūras vēsturniece, starptautisko apbalvojumu laureāte (1971. g. Konrāda Adenauera balva, 1977. g. Šveices apvienības “Par cilvēka tiesībām un brīvību” godalga; rakstniece pieminēta Francijā atkārtoti izdotajā enciklopēdijā “Pasaules slavenākās sievietes”).

  • Lūgums vienoties par apmeklējuma laiku, zvanot +371 26191522 vai rakstot maija.rolava@kultura.dkn.lv.

Zentas-Maurinas-pieminas-istabas Dienvidkurzemes novads  (1).jpg
bottom of page