top of page

Grobiņā aizvadīts pārgājienu seriāla "EJAM VISI!” trešais posms

Starts pārgājienu seriāla “EJAM VISI!” trešajam posmam tika dots Grobiņas pilsētas centrā - tās skaistajās pilsdrupās. Šis posms kopā pulcēja gājējus un aktīvās atpūtas piekritējus no dažādām Latvijas pilsētām. Izzināt Grobiņas pilsētas kultūrvēsturiskos objektus un apbrīnot tās dabas bagātības bija ieradušies gājēji no Rīgas, Jelgavas, Madonas, Valmieras, Bauskas, Talsiem, Liepājas u.c. Latvijas pilsētām.


Ālandes dabas taka


Šis bija posms, kurā piedalījās arī rekordliels skaits dalībnieku ar saviem četrkājainajiem draugiem, kurus organizatori vēlētos nākotnē redzēt vēl vairāk. Liels prieks un lepnums bija par ģimenēm, kas pārstāvēja visas savas paaudzes. Pasākuma dalībnieki varēja izvēlēties kādu no trīs piedāvātajām trasēm: Čāpotāju trase - 6 km, Aktīvajiem - 13 km vai Izaicinājumu mīlošajiem - 23 km.


Kā ierasts, pirmie trasē devās “Izaicinājuma mīlošie” pārgājiena dalībnieki, kam šoreiz bija jāpieveic līdz šim garākā - 23 km trase. Trase vijās cauri skaistajai Ālandes upes parka takai, kur gar upes līkločiem un pa laipiņu ceļu dalībniekiem bija iespēja izzināt Grobiņas pilsētas vēsturi. Tālāk cauri Grobiņas pilsētai dalībnieki devās līdz pat Kapsēdes dižakmenim, kas ir septītais lielākais dižakmenis Latvijā. Teika vēsta, ka Velns šo akmeni nozadzis no paša Pērkona pils, taču pērkons zagli panācis un ar zibeni akmeni pāršķēlis. Patiesībā jau tas tika sašķelts 20.gs sākumā un tika izmantots šķembu ražošanā, bet jo vairāk teikām un leģendām apvīta ir vieta, jo saistošāka tā ir jebkuram apmeklētājam un jo maģiskāka ir sajūta tam atrodoties blakus. Vairāki šī pārgājiena dalībnieki paspēja ne tikai iziet visu trasi, bet iegriezās arī maršrutā esošajā Zentas Mauriņas piemiņas istabā, kur rakstniece dzīvojusi ar savu ģimeni līdz brīdim, kad meitene devusies studēt uz Rīgu. Kādai no pārgājiena dalībniecēm piemiņas istabas apmeklēšana bija viens no mazajiem sapņiem un viņa bija ļoti pateicīga, ka pārgājiena laikā to ir piepildījusi. Dalībniece uzsvēra, ka ļoti novērtē, ka pārgājiena laikā nav nekur jāskrien un ir laiks atsevišķus objektus iepazīt vairāk arī tad, ja izvēlas garo distanci.


Kapsēdes dižakmens


Nedaudz vēlāk garās distances dalībniekiem trasē pievienojās vidējās, 13 km garās, distances dalībnieki. Šajā distancē piedalījās lielākais dalībnieku skaits no visiem Grobiņas posma dalībniekiem. Savukārt, kā noslēdzošie trasē devās 6 km distances dalībnieki, kur kuplā skaitā bija pārstāvētas ģimenes ar bērniem. Daļa no mazajiem bērniem trasē devās ar saviem bezpedāļu braucamajiem un bija priecīgi par finišā godam nopelnīto medaļu.


Lai pārgājiens būtu ne tikai acīm baudāms, bet arī izzinošs, neatkarīgi no distances, visiem dalībniekiem trasē bija jāatrod atbildes uz startā izsniegtajiem jautājumiem un jāizpilda dažādi uzdevumi, kuri bija saistīti ar Grobiņas pilsētas vēsturi, dabu un kultūru. Visas atbildes bija atrodamas maršrutā. Šis posms atšķīrās no pārējiem ar to, ka trasē tika iekļauti arī aktīvie punkti, kur dalībniekiem, lai saņemtu zīmogu, bija jāmakšķerē, tumšā kastē pēc taustes jāatrod priekšā noliktās lietas un jāizpilda zemessargu sagatavots uzdevums. Trasē dalībniekiem vairākās vietās bija iespēja papildināt savas ūdens pudeles un uzlādes punktā atpūsties, uzņemot enerģiju un vitamīnus apēdot kādu garšīgu augli.


Pārgājiena ietvaros svinīgi un oficiāli tika atklāta arī Ālandes upes parka taka, kurā piedalījās Dienvidkurzemes novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Priedols, Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks. Viesi uzsvēra, ka šādas vietas un to vērtības būtu jāizceļ aizvien vairāk un visā Latvijā, lai ikviens interesents varētu apvienot aktīvo atpūtu ar sevis pilnveidošanu un zināšanu bagātināšanu. Ālandes upes parka taka ir ļoti labs piemērs, kā šīs abas lietas apvienot.


Pasākumā viesojas Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Dienvidkurzemes novada mērs Aivars Priedols


Pēc veiksmīga pārgājiena mērošanas, dalībnieki finišā saņēma patriotisku, ar roku darinātu piemiņas koka medaļu, kuras bija izgatavojuši Māris un Sanita Vilgerti no “Vilgerts Wood Craft”. Katrs pārgājiena dalībnieks varēja piedalīties loterijā, kurā tika izlozētas vairākas balvas no Grobiņas mājražotājiem, mājsaimniecības preču veikala “Tava Telpa” un pārgājienu seriāla “EJAM VISI!”.


“Es esmu visu mūžu dzīvojusi Grobiņā, vēlējos piedalīties pārgājienā, lai noskaidrotu, vai Jūs man varēsiet parādīt, pastāstīt ko tādu, ko es vēl neesmu redzējusi un Jūs mani pārsteidzāt. Pat pa ielām, pa kurām eju teju katru dienu, es nekad nebiju pievērsusi uzmanību, ka tur aug Robīnija. Es nezināju, ka pilsētā mums aug dižpriedes un paldies, ka iepazīstinājāt mani ar augu, ko mēdz dēvēt par Latvijas orhidejām. Man patīk tas, ka pārgājienā Jūs liekat uz lietām paskatīties no cita skatu punkta”. Grobiņas iedzīvotāja informē, ka sekos līdzi “EJAM VISI!” pārgājieniem un noteikti ieplānos vēl kādu dalību, lai tuvāk iepazītu Latvijas skaistās vietas. “Parasti tūristi pie mums atbrauc uz pilsdrupām un Ālandes upes parka taku, bet caur šo pārgājienu jebkurš dalībnieks noteikti iepazina mūsu pilsētu tuvāk un vairāk.”

Nākamais pārgājienu seriāla “EJAM VISI!” posms norisināsies jau š.g. 16.septembrī Dobelē, kur starts tiks dots mītiskiem stāstiem apvītajā Pokaiņu mežā.


Pasākuma Programma:


10:30 - 11:30 Reģistrācija un došanās trasē 18 - 20 km dalībniekiem

12:00 - 13:00 Reģistrācija un došanās trasē 11 - 13 km dalībniekiem

13:30 - 14:30 Reģistrācija un došanās trasē 6 - 8 km dalībniekiem

15:00 Tiešsaistes loterija Facebook kontā “Sporto Latvija”

16:30 Finišs visiem dalībniekiem


Pasākumu organizēja biedrība “Sporto Latvija” sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību un Grobiņas pilsētu. Atbalsta - sporta preču veikals Sportland, reklāmas kompānija Sia “Abi2”, mājsaimniecību preču lielveikals TavaTelpa.lv, piepūšamās atrakcijas - Piepūšamie.lv, dabīgs negāzētais minerālūdens “Magnesia”, izdevniecība "Rīgas Viļņi", Hematogenas Vita + batoniņi un AAS “Balta”.コメント


bottom of page