top of page

Noslēgušies pirmie divi šīs sezonas EJAM VISI! pārgājiena seriāla posmi

Saulainu un siltu laikapstākļu, pozitīvu dalībnieku un maršrutu daudzveidības lutināti ir noslēgušies pirmie divi no četriem 2024.gada sezonas EJAM VISI! pārgājiena seriāla posmiem. 12.maijā dalībnieki pulcējās daudzveidīgiem reljefiem bagātajos Ērgļos, savukārt 18.maijā gleznainajā piejūras pilsētā Pāvilostā.

12.maijā vairāk kā 600 dalībnieki pulcējās bijušajā Ērgļu dzelzceļa stacijā, lai iepazītu Ērgļu apkaimi. Pārgājienam dalībnieki varēja izvēlēties savām spējām atbilstošāko distanci: Čāpotājiem 8,3 km, Aktīvajiem 13 km un Izaicinājumu mīlošajiem 18 km. Reljefs bija daudzveidīgs un gana sarežģīts, jo kalni mijās ar lejām un pastaigu ceļi ar kalnainām meža takām. Pārgājiena laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kas tad sargā Ērgļu dārgumus, kur sargsuņus varēja redzēt jau no skatu vietas uz Ogres upes līkločiem. Dalībnieki šķērsoja arī slaveno elektriķu laipu, kas bija vietējo entuziastu radīta, lai ātrāk varētu nokļūt uz darbu. Jaunākie gājēji finišā teica, ka sajūta esot bijusi, kā ejot pa multenēs redzēto džungļu tiltu. Savukārt citi bija pārsteigti par Ērgļu HESa ūdenskrātuvi un iespēju uzkāpt Briežkalnā, kur pavērās brīnišķīgs skats “no putna lidojuma”. Starta un finiša zonā Latvijas Nacionālais dabas muzejs bija sarūpējis izzinošu pasākumu "Augu diena - no pumpura līdz ogai", kurā dalībnieki uzzināja, kā kokam, krūmelenēm un pat piepēm noteikt vecumu.

 

“Vilnī uz augšu” mēs visi bijām 18.maijā, kad norisinājās EJAM VISI! pārgājiena seriāla otrais posms Pāvilostā. Sabrauca vairāk kā 300 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Šajā dienā pilsēta svinēja arī savu 145 gadu jubileju. Vairākiem dalībniekiem bija mērķis jūras krastā atrast kādu dzintara gabaliņu,  kas arī lielai daļai izdevās. Arī šajā posmā dalībnieki varēja izvēlāties kādu no 3 distancēm: Čāpotājiem 8 km, Aktīvajiem 13 km un Izaicinājumu mīlošajiem 20 km. Maršruta ietvaros dalībniekiem bija iespēja pastaigāt pa pilsētas molu, uzkāpt skatu tornī, pamāt Pāvilostas Jūrakmenim, aptaustīt īstu zvejas kuģi, ieelpot piejūras mežu svaigo gaisu, pāriet pāri Sakas upes trošu tiltiņam. Arī Pāvilostā Latvijas Nacionālais dabas muzejs bija parūpējies par izzinošām aktivitātēm, kura ietvaros bija iespējams ar mikroskopu papētīt smiltis, apskatīt dažādu ķērpjus un izzināt tā nozīmi. Savukārt Zemessargu stendā bija iespēja uzvilkt kaujas apģērbu, kā arī uzzināt par iespējām sevi pilnveidot šajā jomā.

 

Abos pārgājienos visi dalībnieki saņēma pārgājiena starta paku, kurā iekšā atradās Herkuless enerģijas batoniņš, Baltais jogurti, Stelpes minerālūdens un citi pārsteigumi. Pārgājiena kartē bija norādīti ne tikai maršruti, bet arī aprakstīti maršrutā esošie objekti un sagatavoti izzinoši jautājumi, kuru atbildes dalībnieki varēja atrast maršrutā. Jautājumi tika veidoti ar mērķi, lai veicinātu maršruta tuvāku iepazīšanu un ikviena dalībnieka zināšanu krājumu papildināšanu. Garākajā maršrutā dalībniekiem bija nodrošināts enerģijas uzlādes punkts, kurā varēja atpūsties un uzņemt papildu enerģijas kalorijas. Visi dalībnieki pārgājiena laikā piedalījās lielajā izlozē, kurā varēja laimēt vērtīgas balvas no dažādiem pasākuma atbalstītājiem un vietējiem novadu mājražotājiem. Par veikto distanci dalībnieki dāvanā katrā no pārgājieniem saņēma ikdienā noderīgu pasākuma suvenīru - Ērgļos tā bija kakla šallīte un Pāvilostā ātri žūstošais dvielītis.

 

Lielas paldies pasākuma atbalstījiem -  Madonas novads, Dienvidkurzemes novadam, AS “Rīgas Dzirnavnieks”, AS „Tukuma Piens”, SIA "Stelpes minerālūdens", mājsaimniecību preču lielveikals “TavaTelpa.lv”, Hematogenas Vita + batoniņi, Latvijas Nacionālais dabas muzejs un Latvijas Republikas Zemesardzei.

 

Pasākumu organizēja biedrība "Sporto Latvija". Nākamie divi pārgājiena seriāla EJAM VISI! posmi norisināsies rudenī un  lai nenkavētu reģistrēšanos, seko līdz www.ejamvisi.lv.

 

Uz tikšanos rudenī.

 

Comments


bottom of page