top of page

 MADONA

13.05.

SMECERES SILS 

 JELGAVA 

 01.07.

LIELUPES PROMENĀDE

dienvidkurzemes-novada-gerbona-mets-1-removebg-preview (1).png
Coat_of_arms_of_Ogre.svg.png

 GROBIŅA 

 22.07.

 GROBIŅAS PILSDRUPAS 

ŠMERLIS

29.07.

ŠMERĻA MEŽS 

(Labdarības pārgājiens)

OGRE

TIKS PRECIZĒTS

(ZIEMAS POSMS)

 DOBELE 

16.09.

 POKAIŅU MEŽS 

ĒBELMUIŽA

24.09.

ĒBELMUIŽAS PARKA APKAIME

(Labdarības pārgājiens)

neredzigo-savieniba-logo_1-500x500-removebg-preview (1).png

 EJAM VISI! DOBELĒ 16.09.2023 
 "Pokaiņu mežs" 

20210916_APPO1893-5623.jpg

Pasākuma programma

10:30 - 11:30 Reģistrācija un došanās trasē 18 - 20 km dalībniekiem

12:00 – 13:00 Reģistrācija un došanās trasē 11 - 13 km dalībniekiem

13:30 - 14:30 Reģistrācija un došanās trasē 6 - 8 km dalībniekiem

15:00 Tiešsaites loterija mūsu Facebook kontā Sporto Latvija

16:30 Finišs visiem dalībniekiem

 #MANADOBELE

Starta zona.png

STARTA ZONA - POKAIŅU MEŽA STĀVLAUKUMS

Starta un finiša zona paredzēta Pokaiņu meža stāvlaukumā, kur dalībnieki saņems pārgājiena starta paku, kurā iekšā atradīsies kāds salds enerģijas našķis, ūdens pudele, maršruta karte un citus pārsteigumi. Kartē būs norādīts ne tikai maršruts, bet arī aprakstīti maršrutā esošie objekti un sagatavoti izzinoši jautājumi, kuru atbildes dalībnieki varēs atrast maršrutā. Jautājumi ir veidoti ar mērķi, lai veicinātu maršruta tuvāku iepazīšanu un ikviena dalībnieka zināšanu krājumu papildināšanu par Latviju, tās dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Lai izkustētos, organizatori būs parūpējušies arī par pāris aktīviem uzdevumiem - to izpilde būs pa spēkam ikvienam dalībniekam. Jau varam pačukstēt, ka īpaša loma šajā pārgājienā tiks dota sēņu pasaulei.

KATRAM DALĪBNIEKAM FINIŠĀ ARĪ PUTRA

 

Garākajā maršrutā dalībniekiem būs nodrošināts enerģijas uzlādes punkts, kur varēs uzņemt papildus enerģijas kalorijas. Visi dalībnieki pārgājiena laikā piedalīsies zlozē, kurā varēs laimēt vērtīgas balvas no pārgājiena atbalstītājiem. Izlozei būs iespējams sekot līdzi Sporto Latvija Facebook lapā. Finišā katrs dalībnieks saņems ar roku darinātu, patriotisku koka piemiņas medaļu un gardu putras porciju enerģijas atjaunošanai, ko būs palīdzējis sarūpēt Dobeles Dzirnavnieks.

Putra.png

 KO REDZĒT DOBELES NOVADĀ?

 DOBELES NOVADA TŪRISMA INFORMĀCIJAS CENTRS 

 • Dobeles novada Tūrisma informācijas centrā pieejama aktuālā informācija par Dobeles novada tūrisma piedāvājumu. Darbinieki latviski, angliski un krieviski sniedz informāciju par dažādiem tūrisma piedāvājumiem.

 • Tūrisma informācijas centrs atrodas Dobele Amatu mājā, kur var apskatīt mainīgās mākslas, daiļamatniecības, rokdarbu un citu veidu izstādes. Ir nopērkami suvenīri un rokdarbi!

 • Adrese: Dobeles Amatu māja, Baznīcas iela 8, Dobele, Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: tel. 28675118; tel. 22007464, turisms@dobele.lv, www.visitdobele.lv

Attēls1.jpg

 DOBELES PILS 

 • Livonijas ordeņa mūra pils ir senākā celtne Dobelē un valsts nozīmes kultūras piemineklis. Šī vieta nesen piedzīvojusi pārbūvi - pārbūvēta Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija. Pārbūvētā kapelas ēka ir nodota ekspluatācijā 2020. gadā, un kļuvusi par daudzfunkcionālu, kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu "Dobeles Pils".

 • Adrese: Brīvības iela 2c, Dobele, Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: tel. 22027275; tel. 28011880, dobelespils@dobele.lv, www.dobelespils.lv

Attēls2.jpg

 12.GADSIMTA TĒRVETES KOKA PILS 

 • Lai uzskatāmi parādītu Tērvetes un Zemgales senvēsturi, balstoties uz arheoloģisko pētījumu rezultātiem, Tērvetē ir  daļēji uzbūvēta viena no varenākajām XII gs. Latvijas teritorijā bijušām pilīm. Šobrīd ir uzcelta pils austrumu daļa, kur iekārtota plaša ekspozīcija par Tērvetes pili un zemgaļu materiālo kultūru. Ir iespējams aplūkot zemgaļu pilskalnu attēlus, senās rotas, apģērbus, ieročus, sadzīves priekšmetus, mēbeles, un apskatāma zemgaļu valdnieka Viestarda vaska figūra un lielākā zobenu izstāde Latvijā.

 • Adrese: Jērumi, Tērvete, Tērvetes pag., Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: tel. 26950975, lielkenins@inbox.lv, www.lielkenins.lv

Attēls3.jpg

 VECAUCES PILS 

 • Vecauces muižas apbūve ar 19.gs celto kungu māju- Vecauces pili, saimniecības ēkām un ainavu parku piešķir nesteidzīgajai mazpilsētas dzīvei īpašu šarmu un neuzkrītoši atgādina par nesaraujamo saikni, kas vieno bijušo Vecauces muižu, Vecauces mācību un pētījumu saimniecību un Auces pilsētu.

 • Akadēmijas iela 11, Vecauce, Vecauces pag., Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: tel. 29195959, vecaucespils@gmail.com, www.vecauce.lv

Attēls4.jpg

 KĀRĻA ULMAŅA PIEMIŅAS MUZEJS "PIKŠAS" 

 • Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" dibināts 1993. gadā un veltīts Latvijas Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim (1877-1942). Tas izveidots Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās, kur viņš pavadījis bērnības gadus. Saimniecība veidota kā 20. gadsimta 30. gadu lauku sēta.

 • Pikšas, Bērzes pagasts, Dobeles novads, Latvija, LV-3732

 • Kontakti: tel. 26670812, piksas@piksas.lv, www.piksas.lv

Attēls5.jpg

 DOBELES NOVADA MUZEJS 

 • Dobeles novadpētniecības muzejs izveidots 1985. gadā. Tā darbības pamatā ir pilsētas un novada vēstures izpēte, popularizēšana un vēsturisko liecību saglabāšana, kā arī novadnieku apzināšana. Muzejā ir vairāk nekā 25 tūkstoši krājuma vienību - sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, grāmatas, arheoloģisko izrakumu atradumi, rakstiskie un tēlojošie materiāli. Regulāri muzejā tiek rīkotas dažādu tematiku izstādes. Pastāvīgi apskatāma izstāde par Dobeles vēsturi „Reiz Dobelē...”. 

 • Adrese: Brīvības iela 7, Dobele, Dobeles novads, Latvija

 • Kontakti: tel. 63721309; tel. 29436379, muzejs@dobele.lv, www.dobelesmuzejs.lv

Attēls6.jpg

 ANNAS BRIGADERES MUZEJS "SPRĪDĪŠI" 

 • Muzeja ēka celta 1840.gadā, sākotnēji te darbojušās ūdens dzirnavas, tad skola. 1922.gadā rakstniece ieguva ēku savā īpašumā un nosauca par “Sprīdīšiem”, tā kļuva par viņas darba un atpūtas vietu. Te tapuši daudzi rakstnieces darbi, kā piemēram - atmiņu triloģija “Dievs Daba Darbs”, kurā attēlotās rakstnieces bērnības vietas atrodas tuvākajā apkārtnē. Muzejā var iepazīties ar rakstnieces dzīves gājumu un daiļradi. 

 • Adrese: Sprīdīši, Tērvetes pagasts, Dobeles novads, Latvija

 • Kontakti: 26532691, spridisi@spridisi.lv, www.spridisi.lv

Attēls7.jpg

 LVM DABAS PARKS TĒRVETĒ 

 • Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem. Parks aptver vairāk nekā 1200 hektārus un pasaku pasaule aizņem vienu trešdaļu no teritorijas. Te sastapsiet gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm, gan "dzīvus" pasaku tēlus. Iecienītākās parka daļas ir Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs. Parka apmeklējumam ieplānojiet vismaz trīs stundas.

 • Adrese: Tērvetes sils, Tērvetes pag., Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: 28309394, tervete@lvm.lv, www.mammadaba.lv

Attēls8.jpg

 ĶEVELES (KARAĻA) AVOTI 

 • No gravas, kuras krasti nostiprināti ar laukakmeņiem, iztek septiņi avoti, kas tālāk saplūst vienā strautā. Leģenda vēsta, ka Lielā Ziemeļu kara laikā latviešu zintnieki ar avota ūdeni izdziedinājuši zviedru karali Kārli XII, kuram neesot spējuši palīdzēt pat galmā mācītie dakteri. Kopš tā laika arī avotus sauc par Karaļa avotiem, bet ūdenim piedēvē dziednieciskas īpašības. 

 • Adrese: Vītiņu pagasts, Dobeles novads, Latvija, LV-3721

Attēls9.jpg

 POKAIŅU MEŽS 

 • Pokaiņu mežs - ļoti sena, gleznaina un neparasta vieta 14 km no Dobeles pa Īles ceļu. Vieta, kas pēdējos gados satraukusi ļaužu prātus un liek tiem pašiem traukties uz tālo mežu, lai to skatītu savām acīm. Kāds aiziet vīlies, lielākās daļas doma - "kaut kas tomēr te ir", pārējie brauc vēl un vēl vienatnē vai ar domu biedriem. Pokaiņu mežs - pauguri ar stāvām, eglītēm, liepām un ozoliem klātām nogāzēm un purvu vai ūdens actiņām dziļākajās ielejās.

 • Adrese: Senpokaiņi, Naudītes pag., Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: (+371) 26392564, pokainumezs@lvm.lv, www.lvm.lv

Attēls10.jpg

 LIELAUCES EZERS UN LAIVU BĀZE 

 • AS "Latvijas valsts meži" laivu bāzē kopumā tiek piedāvātas četras nakšņošanai ūdenī peldošās un videi draudzīgās kempinga mājiņās, kurās iespējams atvilkt elpu un atpūsties pēc garas dienas uz ezera vai vienkārši tāpat, līgani šūpojoties viļņos, klausīties dabas skaņās un ezera šalkoņā. Ezeru iecienījuši ne tikai makšķernieki un atpūtnieki, bet arī romantikas cienītāji, kurus gaida peldošais namiņš ezera vidū uz kuru var nokļūt tikai ar laivu.

 • Adrese: Lielauces ezers, Lielauces pag., Dobeles nov., Latvija

 • Kontakti: tel. 26556771, tervete@lvm.lv, www.mammadaba.lv/galamerki/lielauces-ezers

Attēls11.jpg

 ZEBRUS EZERS 

 • Par teiksmoto dēvētais Zebrus ezers, kas aizņem 420 ha, Dobeles novadā ir gan vislielākais, gan arī visleģendārākais. Rakstnieks Kārlis Ieviņš to ir nodēvējis par teiksmoto ezeru, kura krastos staro seno, brīvo latvju dzīves burvība. Ezers ir iecienīta atpūtas un makšķerēšanas vieta Tas ir 3,6 km garš, 1,75 km plats un lielākais dziļums sasniedz 3,9 m. Vietām ezera krasti stāvi, paceļas pat 30 metrus virs ezera līmeņa.

 • Adrese: Bikstu pagasts, Dobeles novads, Latvija

Attēls12.jpg
bottom of page